[wywiad] Rafał Konopka opowiada o projekcie

logo portalu Młody Wschód
Na portalu "Młody Wschód" ukazał się obszerny wywiad z Rafałem Konopką, liderem i twórcą projektu Ocean of Noise. Rafał opowiada w nim jak rodził się pomysł na projekt, jak pozyskiwał do niego artystów oraz jak udało się wydać płytę.

"Uaktywniło się nam muzycznie Podlasie. Do Miss God, Zerovy czy Ikebany dołącza Ocean of Noise. Alternatywne granie z Białegostoku ze współudziałem gwiazd offowej sceny muzycznej z całej Polski, na dniach ukaże się w albumowej, pełnej krasie" - pisze autor wywiadu, Arkadiusz Kaczanowski. Oraz pyta: jaka będzie debiutancka płyta Ocean of Noise?
Będzie dosyć różnorodna, bo powstawała bardzo długo. Koncepcje niektórych utworów sięgają nawet czasu liceum, a to było jakieś kilkanaście lat temu. Na kolejnych etapach swojego życia słuchałem różnej muzyki, gusta mi się zmieniały, więc ślady tego będą słyszalne na krążku. Niektóre kawałki są bardziej energetyczne, inne spokojniejsze. Jest tam trochę shoegaze’u, subtelna elektronika, trochę noise’u i indie rocka. Choć oczywiście, gdy już zamykaliśmy płytę, trzeba było wszystkie kawałki jakoś ujednolicić brzmieniowo. Myślę, że ogólnie określiłbym to jako alternatywny rock, chociaż nie lubię tego określenia. Może bardziej alternatywna muzyka z popowymi melodiami.
- odpowiada Rafał Konopka.

Pełna treść wywiadu do przeczytania na portalu Młody Wschód. Zapraszamy do lektury


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Ocean of Noise to projekt stworzony przez Rafała Konopkę w 2007 roku przy współpracy z muzykami z polskiej sceny alternatywnej. Materiał został zarejestrowany w białostockim studio hertz, a w czerwcu 2013 wydany nakładem Wytwórni Światowej (CZYTAJ WIĘCEJ)

O wydarzeniach związanych z projektem Ocean of Noise na bieżąco informujemy przez naszą OFICJALNĄ STRONĘ oraz na FACEBOOKU. Więcej wskazówek, jak nas znaleźć - w zakładce KONTAKT

Część naszych utworów jest dostępna do słuchania za darmo. Znajdziesz je w zakładce MUZYKA - utwory udostępniamy poprzez serwis YouTube oraz SoundCloud. Zapraszamy też na nasze KONCERTY oraz zachęcamy do KUPIENIA PŁYTY.