Premiera płyty Ocean of Noise!

Wracamy z tegorocznego OFF Festivalu podwójnie zadowoleni! Muzyka była dobra (nie tak, jak na poprzednich edycjach, ale i tak warto było się wybrać), a Ocean of Noise doczekał się premiery swojego albumu! Na stoisku Wytwórni Światowej uczestnicy Festiwalu jako pierwsi mogli kupić naszą płytę. To już oficjalna wiadomość: od 2 sierpnia 2013 roku jesteśmy na rynku.


Rafał Konopka, lider i twórca projektu Ocean of Noise  ze swoim dziełem - świeżo wydanym albumem.
Rafał Konopka, lider i twórca projektu Ocean of Noise
ze swoim dziełem - świeżo wydanym albumem.
Już pierwszego dnia Festiwalu krążek z naszymi utworami trafił do słuchaczy. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z Wami bezpośrednio na stoisku i że przyszliście po nasza muzykę. Parę egzemplarzy rozdaliśmy w ramach konkursu dla uczestników OFF-a (warto śledzić nasz FanPage wkrótce kilka kolejnych płyt trafi do Was).

Wybór OFF Festivalu na miejsce premiery albumu “Ocean of Noise” był oczywisty. Tam rok temu Rafał Konopka poznał Michała Szturomskiego i Jacka Szabrańskiego z Wytwórni Światowej. 

- Porozmawialiśmy wtedy dłużej, dałem im płytkę ze swoją muzyką. Następnego dnia rano dostałem od nich SMS o treści: „zajebiste, chcemy to wydać” - wspomina Rafał

Po roku pracy album trafił do sprzedaży. Wcześniej trzeba było przygotować okładkę (jej autorką jest Zuza Puszcz), dystrybucję (tu znajdziecie informacje, gdzie teraz możecie kupić nasz album), krążek wytłoczyć, nagrać teledysk (do obejrzenia tutaj) oraz powiedzieć o sobie światu (na przykład w takim wywiadzie). 

Aż trudno sobie wyobrazić, że nasze początki sięgają 2007 roku, gdy nasz utwór „Noises From The Well” trafił na składankę portalu We Are From Poland. Po drodze do albumu było Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku Dla Młodych Twórców dla Rafała, namawianie gwiazd i talentów (Magdy, Marty, Michała, obu Piotrów) do współpracy, praca z chłopakami z Hertz Studio nad poskładaniem wszystkich klocków w dobrze brzmiącą całość i wreszcie - koncerty z nową ekipą, by jeszcze przed premierę publiczność poznała nasz repertuar (a poznali nas i w Białymstoku, i w Jarocinie). 

- Ta płyta to zapis moich muzycznych inspiracji oraz poszukiwań. Niektóre kawałki są bardziej energetyczne, inne spokojniejsze. Jest na niej trochę shoegaze’u, subtelna elektronika, noise i indie rock. Generalnie to alternatywna muzyka z popowymi melodiami - ocenia Rafał.
Jak brzmi nasza muzyka? Teraz możecie przekonać się sami. Słuchajcie nas!

A na zakończenie: zapraszamy na parę fotograficznych wspomnień z OFF-a. Do zobaczenia w Katowicach za rok!
OFF Festival Katowice 2013. Koncert Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch.

OFF Festival Katowice 2013. Koncert Deerhunter.

OFF Festival Katowice 2013. W drodze na koncert "The Walkman"

Stoisko Wytwórni Światowej na OFF Festivalu Katowice 2013.
Tu miała premierę nasza płyta.

Scena mBanku na OFF Festivalu Katowice 2013.
Świetny koncert dał tu We Draw A.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Ocean of Noise to projekt stworzony przez Rafała Konopkę w 2007 roku przy współpracy z muzykami z polskiej sceny alternatywnej. Materiał został zarejestrowany w białostockim studio hertz, a w czerwcu 2013 wydany nakładem Wytwórni Światowej (CZYTAJ WIĘCEJ)

O wydarzeniach związanych z projektem Ocean of Noise na bieżąco informujemy przez naszą OFICJALNĄ STRONĘ oraz na FACEBOOKU. Więcej wskazówek, jak nas znaleźć - w zakładce KONTAKT

Część naszych utworów jest dostępna do słuchania za darmo. Znajdziesz je w zakładce MUZYKA - utwory udostępniamy poprzez serwis YouTube oraz SoundCloud. Zapraszamy też na nasze KONCERTY oraz zachęcamy do KUPIENIA PŁYTY.