11 października Ocean of Noise zagra w Famie

plakat promujący koncert Ocean of Noise, zespołu Muchy oraz Petera J. Bircha 11 października w Famie (Białystok)
plakat promujący koncert Ocean of Noise,
zespołu Muchy oraz Petera J. Bircha
11 października w Famie (Białystok)
Ocean Of Noise wraca do białostockiej publiczności. I to w jakim towarzystwie! 11 października 2013 roku na scenie klubu Fama zagrają wspólnie razem z Peterem J. Birchem oraz Muchami. Czujcie się zaproszeni na muzyczną wyprawę w towarzystwie świeżo upieczonych debiutantów (dwóch) i zaprawionych w bojach gwiazd polskiej muzyki alternatywnej (jednej). To będzie wieczór bogaty w różnorodne i świeże brzmienia.

Na scenie w białostockiej Famie pojawi się uderzający w nuty folkowe Peter J. Birch - chłopak wydał w tym roku swój pierwszy longplay i poprowadzi nas ze swoją gitarą na amerykańskie prerie. Po nim spodziewać się można mocniejszego rockowego uderzenia - panowie z zespołu Muchy pozbyli się już łatki debiutantów, teraz pokażą, co to znaczy muzyczna dojrzałość.

Wisienką na torcie będzie pierwszy od premiery albumu występ białostockiego zespołu Ocean Of Noise. Na OFF Festivalu pokazali światu swoją muzykę - pełen pop-rockowych melodii debiut zbiera bardzo dobre recenzje. Teraz zaprezentują swoje utwory białostockiej publiczności. Na koncercie piosenki Ocean of Noise zaśpiewają Michał Wiraszko (z Much), Piotr Brzeziński (czyli Peter J. Birch:) ) oraz Maja Chmurkowska (z zespołu Zerova).

bilety (kasa kina Forum, ul. Legionowa 5) w cenie 25 zł przedsprzedaż i 30 zł w dniu koncertuZapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku oraz portalu Last.fm.


Aktualizacja (26.09.2013r): zobacz wideo promujące koncert.

/ / / / / O artystach / / / / /

Ocean Of Noise

Początki białostockiego projektu sięgają 2007 roku, gdy Rafał Konopka stworzył pierwsze utwory pod tym szyldem. Dzięki zainteresowaniu ze strony władz miasta oraz stypendium artystycznemu, Rafał mógł w profesjonalnym studiu zarejestrować swój pierwszy album. Do współpracy zaprosił artystów alternatywnej sceny muzycznej z całej Polski - Petera J. Bircha, Magdalenę Nowetę, Martę Trusewicz, Michała Wiraszkę oraz Piotra Zalewskiego. Wydany w sierpniu tego roku debiutancki krążek „Ocean Of Noise” zawiera 9 różnorodnych utworów oraz zbiera bardzo dobre recenzje. Pochwał nie szczędzą mu recenzenci “Dziennika Gazety Prawnej”, serwisu T-Mobile Music czy wielu muzycznych portali. Zespół grywał już kilkukrotnie przed białostocką i jarocińską publicznością. Utwory Ocean Of Noise grane są na antenie radiowej Trójki, radia Roxy oraz wielu rozgłośni regionalnych m.in. w Białymstoku, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu czy Rzeszowie.
Ocean of Noise wystąpi w składzie:
- Maja Chmurkowska - wokal
- Rafał Konopka - gitara
- Maciej Niemczynowicz - gitara, klawisze
- Mateusz Kaczyński - bas
- Piotr Tokajuk - perkusja
- Emilia Konopka - laptop
Strona zespołu: www.facebook.com/OceanOfNoisePL oraz www.oceanofnoiseproject.com

Muchy

Jedyny zespół, który grał na wszystkich ważnych festiwalach w Polsce! Opener, OFF, Malta, Jarocin, Coke i Węgorzewo – to tylko niektóre z nich. Poznańska grupa ma w dorobku trzy albumy: „Terroromans”, „Notoryczni Debiutanci” i „Chcecicospowiedziec”. Ostatnia płyta została wydana we wrześniu 2012. Promujący ją singiel „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” zdołał wspiąć się na szczyt kilku list przebojów, a czytelnicy portalu uwolnijmuzyke pl uznali go za najlepszy singiel roku! „Chcecicospowiedziec” to podwójne wydawnictwo zawierające - oprócz nowej muzyki - film fabularno-dokumentalny o zespole. Wyprodukowała go zielonogórska grupa filmowa SkyPiastowskie. Obecnie zespół występuje w składzie: Michał Wiraszko (wokal, gitara), Tomasz Skórka (bas), Damian Pielka (gitara), Łukasz Stachowiak (perkusja) i Krzysztof Zalewski-Brejdygant (gitara, klawisze, śpiew). Warto przypomnieć, że Muchy zostały okrzyknięte „Odkryciem Roku 2006” przez miesięcznik „Machina” i Program III Polskiego Radia. Słuchacze Trójki uznali również „Terroromans” Albumem Roku 2007. Trudno zliczyć kolejne wyróżnienia, które do dzisiaj zebrały Muchy. Ich znakiem firmowym są przebojowe i chwytliwe kompozycje.
Strona zespołu: www.facebook.com/Muchyband oraz www.muchy.net

Peter J. Birch

Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już prawie 200 koncertów, a ma raptem 22 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. Aktualnie promuje swój debiutancki, wydany w tym roku album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej prasie. Jesienią Peter ponownie rusza w Europę! Ze swoją muzyką odwiedzi m. in. Polskę, Szwajcarię, Włochy, Niemcy, Czechy i na Litwę.
Strona zespołu: www.facebook.com/peterjbirch oraz www.peterjohnbirch.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Ocean of Noise to projekt stworzony przez Rafała Konopkę w 2007 roku przy współpracy z muzykami z polskiej sceny alternatywnej. Materiał został zarejestrowany w białostockim studio hertz, a w czerwcu 2013 wydany nakładem Wytwórni Światowej (CZYTAJ WIĘCEJ)

O wydarzeniach związanych z projektem Ocean of Noise na bieżąco informujemy przez naszą OFICJALNĄ STRONĘ oraz na FACEBOOKU. Więcej wskazówek, jak nas znaleźć - w zakładce KONTAKT

Część naszych utworów jest dostępna do słuchania za darmo. Znajdziesz je w zakładce MUZYKA - utwory udostępniamy poprzez serwis YouTube oraz SoundCloud. Zapraszamy też na nasze KONCERTY oraz zachęcamy do KUPIENIA PŁYTY.